O Nas

Nasza Historia

Krakowska Akademia Neurologii Sp. Z o.o. to firma ukierunkowana na wysokospecjalistyczne procedury (badania i porady) neurologiczne. Zatrudnieni w niej lekarze oraz psycholodzy wykonują specjalistyczne badania oraz biorą udział w miedzynarodowych badaniach klinicznych. Większość lekarzy to wybitni specjaliści w określonych obszarach neurologii, wieloletni pracownicy Kliniki Neurologii Uniwersytetu Jagielońskiego Collegium Medicum.

Chorób układu nerwowego jest bardzo dużo, a zdecydowania większość z nich występuje rzadko lub bardzo rzadko, co w praktyce uniemożliwia lekarzowi pracującemu nawet przez wiele lat w rejonowym oddziale neurologicznym lub rejonowej poradni neurologicznej, zdobycie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w zakresie każdej z kilku tysięcy zarejestrowanych w neurologii jednostek chorobowych. Stąd konieczność dalszej, coraz wyższej specjalizacji w neurologii, tak jak ma to miejsce na przykład w USA. Mimo to wielu neurologów, głownie pracujących w ośrodkach akademickich, ma odpowiednie kwalifikacje w zakresie tych wąskich specjalizacji i tylko oni mogą udzielić porady na najwyższym poziomie wiedzy medycznej w zakresie reprezentowanej wąskiej specjalności.

Krakowska Akademia Neurologii Sp. Z o.o.

Oferuje także specjalistyczne badania neuropsychologiczne, elektromiograficzne, neurograficzne, neurogenetyczne, neurochirurgiczne wykonywane przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniach.